Nové BMW řady 5 Sedan.

Nejinovativnější Sedan vyšší třídy.

Jako dlouhodobě nejlépe prodávaný model v segmentu vyšší třídy je BMW řady 5 Sedan klíčovým modelem, který zásadním způsobem definuje prémiovou image značky BMW. Nové BMW řady 5 Sedan je nejrobustnějším sedanem vyšší třídy, který se pyšní vynikajícím výkonem a dokonce ještě hospodárnějšími motory, jež se vyznačují dosud nejnižší spotřebou paliva a množstvím emisí CO2.

 

Kromě vynikající dynamiky poskytuje nový šampión vyšší třídy také dokonalý komfort při dlouhých jízdách a zvětšený prostor v interiéru. To vše je doplněno intuitivním ovládáním a zobrazením multimediálního systému a digitálním asistentem mobility BMW Connected, který zajišťuje inovativní konektivitu vozidla, a také rozsáhlými asistenčními systémy řidiče, jež se starají o klidnou jízdu. 

 

 

BMW řady 5 – nejprodávanější sedan vyšší třídy.

Současná šestá generace BMW řady 5 byla již od svého uvedení na trh velmi úspěšná. Od roku 2010 až do konce roku 2015 dosáhlo BMW řady 5 Sedan největšího podílu na trhu ve svém segmentu.

 

Poslání nové generace je nastavit nová měřítka. BMW řady 5 je ztělesněním moderního manažerského vozu. Díky svému dynamickému a zároveň elegantnímu vzhledu přesvědčivě naplňuje všechna očekávání, která jsou dnes kladena na vozy vyšší střední třídy: má sportovně elegantní tvary, přináší radost z jízdy a také špičkové technologie.

 

 

Dynamika a komfort, které jsou na vozovce cítit.

V novém BMW řady 5 Sedan se podařilo povýšit harmonické spojení robustnosti a elegance na novou úroveň, a dosáhnout tak ještě markantnějšího vizuálního dojmu.

 

 

Větší prostor a komfort, vylepšené ovládací prvky.

Současné BMW řady 5 Sedan si díky svému elegantnímu interiéru a intuitivnímu ovládání od zákazníků i zástupců medií vysloužilo mnoho chvály. Nové BMW řady 5 Sedan tyto aspekty ještě zdokonaluje. Kromě většího prostoru pro všechny cestující a zvětšeného zavazadlového prostoru se BMW řady 5 vyznačuje také dokonalým komfortem sedadel a výrobním zpracováním.

 

Řidiči mají k dispozici čtyři možnosti ovládání funkcí vozidla: systém ovládání gesty BMW Gesture Control se zdokonalenou funkčností, než byla použita u aktuálního BMW řady 7, systém hlasového ovládání, který rozpoznává mluvené slovo, citlivý dotykový display a ovladač iDrive s dotykovou funkcí. Kromě toho je u centrálního informačního displeje použit nový design rozhraní s menu, která jsou zobrazena v podobě velkých a jednotlivě nastavitelných dlaždic. Zobrazení obsahu, jako jsou např. údaje navigačního systému, je také přehlednější, protože výkonný navigační systém Professional nyní vypočítává trasy o poznání rychleji než dříve.

 

Přední sedadla jsou standardně vybavena elektronickým nastavením a jsou tedy velice pohodlná. Ještě větší komfort zajišťují volitelná výrazně tvarovaná sedadla s 20 vzduchovými polštářky a až 8 různými masážními programy. Mezi další funkce, které přispívají komfortu při dlouhých jízdách, můžeme zařadit nové pojetí akustiky s integrovaným odhlučněním střechy a volitelný rozprašovač parfému v interiéru s umístěním náplně v odkládací schránce (možnost výběru 8 různých vůní).

 

 

Široká nabídka motorů co nejdříve po představení.

V současné době nemá žádný konkurent ve své nabídce tak brzy po uvedení modelu na trh takové množství motorů. K dispozici při uvedení na trh budou následující:

  • BMW 520d
  • BMW 530d
  • BMW 530i
  • BMW 540i 

S výjimkou základní verze BMW 520d se budou všechny modely pyšnit zvýšeným výkonem. Všechny modely akcelerují rychleji než jejich předchůdci a z hlediska zrychlení (s výjimkou BMW 520d/520d xDrive) i spotřeby paliva (s výjimkou BMW 530d xDrive) zcela jasně porážejí konkurenci.

 

Již od svého uvedení budou všechny dostupné zážehové a vznětové motory – s výjimkou modelu BMW 520d Efficient Dynamics Edition a plug-in hybridu BMW řady 5 – volitelně k dispozici také s pohonem všech kol. Základní model BMW 520d se vznětovým motorem je standardně vybaven šestistupňovou mechanickou převodovkou, všechny ostatní motory jsou dodávány s osmistupňovou automatickou převodovkou.

 

 

Dokonalý systém částečně autonomního řízení.

Nové BMW řady 5 Sedan umožňuje udržování v jízdním pruhu, udržování vzdálenosti, změnu pruhu a parkování. Tyto funkce přinášejí maximální možnou současnou úroveň komfortu a bezpečnosti.

 

Hlavním předpokladem využívání těchto funkcí je širokoúhlá stereokamera umístěná v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka. Společně s volitelným radarem a ultrazvukovými snímači, které jsou součástí příslušné volitelné výbavy, trvale monitoruje okolí vozidla. U nového BMW Head-Up displeje (volitelná výbava) došlo ke zvětšení projekční plochy o 70 procent, což umožňuje zobrazování údajů o aktuální dopravní situaci, telefonních kontaktů nebo hudebních skladeb. 

 

 

Nové asistenční systémy řidiče v BMW řady 5 Sedan.

BMW řady 5 Sedan aktuálně nabízí nejpropracovanější a nejrozsáhlejší řadu asistenčních systémů BMW, včetně známých funkcí částečně autonomní jízdy, jako je např. systém pro automatické udržování rychlosti (DCC), který je součástí základní výbavy. Kromě toho bylo optimalizováno a rozšířeno mnoho systémů používaných u BMW řady 7. Příkladem uveďme Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkncí Stop&Go, BMW System Car to Car Communination, asistent jízdy v kolonách, asistent udržování v jízdním pruhu, asistent jízdy v křižovatkách, varování při jízdě v protisměru.

 

Řidič může rovněž využít vynikající podporu při parkování, a to díky systému Parking Assistant Plus, který má (stejně jako parkovací asistent) schopnost samostatného manévrování při podélném, kolmém i diagonálním parkování, a také funkcím Surround View a 3D View, jež zobrazují vozidlo i dopravní situaci kolem něj z ptačí perspektivy. Dálkově ovládané parkování je k dispozici v rámci volitelné výbavy BMW řady 5 Sedan. Tato funkce umožňuje řídit průběh parkování z prostoru mimo vozidlo pomocí zdokonaleného klíčku s displejem.